Menu

Przemówienie burmistrza Polic z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę [wideo]

  • Gracjan Broda

Burmistrz Polic Władysław Diakun, podczas uroczystości w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wygłosił przemówienie do zgromadzonej licznie publiczności.

- Witam wszystkich Państwa w imieniu samorządu powiatowego oraz miejskiego – rozpoczął Władysław Diakun, burmistrz Polic.

Burmistrz podziękował policzanom za tak liczne przybycie do Miejskiego Ośrodka Kultury i wspólne świętowanie tego wyjątkowego dnia w historii naszego kraju.

Władysław Diakun nawiązał również do uroczystości, które odbyły się w piątkowe popołudnie w Parku Solidarności w Policach, gdzie otwarto Skwery Wielkich Polaków - Marszałka Józefa Piłsudskiego, Prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego (honorowego obywatela Polic – przyp. red.) oraz śp. prof. Lecha Kaczyńskiego.

- To historyczna chwila, bowiem w przeddzień Święta Niepodległości odsłoniliśmy trzy obeliski, tablice pamiątkowe trzech wielkich Polaków – podkreślił Diakun.

Burmistrz Diakun zwrócił uwagę również na wyjątkowość roku 2018, w którym to będzie obchodzona 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

- Będzie to wyjątkowy czas zarówno w kraju jak i zagranicą, wszędzie tam gdzie biją polskie serca – podsumował.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją