Menu

Msza święta w intencji Ojczyzny [wideo]

  • Gracjan Broda

W sobotę, 11 listopada obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza w Policach.

- Żeby zniszczyć ojczyznę, to co robiono? Najpierw próbowano zniszczyć tych, którzy byli siłą moralną narodu – mówił ks. kan. Waldemar Gasztkowski.

Przemawiający w kościele burmistrz Polic Władysław Diakun podkreślił, że Police obchody Święta Niepodległości rozpoczęły już w piątek, 10 listopada.

- W wigilię Narodowego Święta Niepodległości, ludzie Solidarności nie z nakazu partyjnego, a z głębi serca w Parku Solidarności zgromadzono pamięć o wielkich Polakach – podkreślił Władysław Diakun.

To oczywiście nawiązanie do uroczystości otwarcia Skwerów Wielkich Polaków i odsłonięcia kamieni poświęconych pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego, Prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego (honorowego obywatela Polic – przyp. red.) oraz śp. prof. Lecha Kaczyńskiego.

Kolejne części tegorocznych obchodów z okazji Święta Niepodległości odbywały się w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją