Menu
reklama:


Dziki zachęcone wyrzucanym z okien pokarmem podchodzą coraz bliżej zabudowań

  • Gracjan Broda

Widok dzikiej zwierzyny w okolicy bloków mieszkalnych nikogo szczególnie nie dziwi. Problem jednak w tym, że zwierzęta zachęcone jedzeniem wyrzucanym przez okolicznych mieszkańców, nic sobie nie robią z obecności ludzi w swoim otoczeniu.

Obecność dzikiej zwierzyny w okolicy bloków mieszkalnych nikogo szczególnie nie dziwi. Problem jednak w tym, że zwierzęta zachęcone jedzeniem wyrzucanym przez okolicznych mieszkańców, nic sobie nie robią z obecności ludzi w swoim otoczeniu.

Niestety ale winni takiej sytuacji są ludzie, którzy beztrosko dokarmiają dziką zwierzynę wyrzucając w okolice balkonów resztki pożywienia, owoce oraz warzywa.

- W ostatnich dniach dzik podszedł praktycznie pod same wejście do klatki schodowej – mówi jeden z mieszkańców ul. Okulickiego w Policach. - Co będzie jeżeli dzika zwierzyna zaatakuje dziecko? - pyta mieszkaniec.

Niestety problem będzie występował do momentu, aż okoliczni mieszkańcy nie zrozumieją, że dokarmiając zwierzęta sami na siebie sprowadzają niebezpieczeństwo.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#2 Police 2017-09-20 14:35
DZIKI BYŁY JUŻ WIDZIANE W NOCY NA OSIEDLU DĄBRÓWKA - GRZYBOWA - MIESZKA I. SZOOOK!!!!!
Cytować
 
 
#1 policzanie 2017-09-20 14:27
Problem "DZIKI" - wina ludzi i ich totalnej głupoty. Zamiast wyrzucać jedzenie na trawę, niech wyrzucają lepiej do przyblokowych koszy na śmieci, przynajmniej bezdomny człowiek skosztuje to, co drugi człowiek wyrzucił. Wina również ludzi, którzy beznadziejne prawo (w obronie np. dzików) stworzyli i nie widzą w tym nic złego. Jak to się w naszym kraju mówi: "Mądry Polak po szkodzie!", musi dojść do tragedii aby nas czegoś nauczyła. Jestem za odstrzeliwaniem pewnej ilości dzików, bo taka zwierzyna "rozmnaża" się na potęgę. Nie można pozwolić, aby dziki człowiekiem rządziły, jakaś granica powinna być zachowana.
Cytować
 

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją