Menu
reklama:
reklama:


Szkoła Podstawowa im. Jerzego Noskiewicza w Tanowie świętowała 70-lecie swojego istnienia [wideo]

  • Gracjan Broda

19 maja br. Szkoła Podstawowa im. Jerzego Noskiewicza w Tanowie obchodziła 70-lecie swojego istnienia. Uroczystość uświetniły występy uczniów, rodziców a także nauczycieli.

- To niezwykły zaszczyt i honor móc Państwa witać, gościć i spotkać w ten niezwykły, majowy dzień, w to szczególne spotkanie, które łączy w sobie zapisane kartki 70-letnich wydarzeń szkoły – powiedziała Agnieszka Freitag, dyrektor Szkoły Podstawowej w Tanowie.

Jak podkreśliła dyrektor placówki, szkoła w Tanowie na stałe wpisała się w historię miasta i gminy Police.

Szkoła Podstawowa w Tanowie powstała w 1947 roku w poniemieckim budynku z 1897 roku, do której uczęszczali dzieci ówczesnych osadników. Nauka prowadzona była w dwóch, 60 metrowych salach lekcyjnych w systemie zmianowym.

W trakcie trwających uroczystości uhonorowano również zasłużonych dla placówki w Tanowie byłych nauczycieli, którzy na przestrzeni lat przekazywali swoja wiedzę i wychowywali kolejne pokolenia mieszkańców Tanowa.

Po części oficjalnej z inicjatywy tanowskich harcerzy zakopano "kapsułę czasu", którą wolno będzie odkopać za trzydzieści lat - w setną rocznicę powstania szkoły.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


ZOBACZ TAKŻE:Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją