Menu
reklama:
reklama:


Nowe przepisy ustawy o ochronie przyrody. Trudniej będzie wyciąć drzewo na prywatnej posesji!

  • Gracjan Broda

Od soboty, 17 czerwca obowiązują nowe przepisy dotyczące wycinki drzew na prywatnych gruntach. Co to oznacza w praktyce?

Osoba fizyczna będąca właścicielem nieruchomości, która planuje usunięcie z niej drzew na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej, obowiązana jest dokonać zgłoszenia zamiaru ich usunięcia, jeżeli obwody pni drzew mierzonych na wysokości 5cm przekraczają: 80 cm w przypadku m.in.: topól czy wierzb, 65 cm w przypadku kasztanowców zwyczajnych i 50 cm w przypadku pozostałych drzew.

Stosowny wniosek w tej sprawie należy złożyć burmistrzowi. Powinien on zawierać dane wnioskodawcy, oznaczenie nieruchomości, z której drzewo ma być usunięte oraz rysunek lub mapkę określającą usytuowanie drzewa na nieruchomości.

Gmina na dokonanie oględzin drzewa będzie miała 21 dni od daty doręczenia wniosku i 14 dni od dnia oględzin na ewentualne wydanie zakazu wycinki.

Osoba, która otrzyma zgodę na wycinkę drzewa, będzie miała 6 miesięcy na jego usunięcie. W przypadku upływu tego terminu zobowiązana będzie złożyć nowy wniosek.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


ZOBACZ TAKŻE:Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją