Menu
reklama:
reklama:


Czy Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Chemik” umorzy dług z tytułu niedopłat za ogrzewanie?

  • Gracjan Broda

Podczas środowego spotkania członków osiedla spółdzielczego „Chemik D” z ust przewodniczącego Rady Nadzorczej Wojciecha Dudka, padła propozycja aby osoby, które w dalszym ciągu borykają się z wysokimi niedopłatami z tytułu ogrzewania w latach ubiegłych, napisały wniosek o częściowe lub całkowite umorzenie długu wobec Spółdzielni.

- Najwyższym organem, który może podjąć taką decyzję jest Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni, ani my jako Rada Nadzorcza, ani zarząd Spółdzielni takiej decyzji podjąć nie możemy – powiedział przewodniczący Rady Nadzorczej.

Umorzenie długu wobec spółdzielców, którzy w latach ubiegłych mieli wysokie niedopłaty będzie skutkowały tym, że za zaległości te zapłacą wszyscy lokatorzy Spółdzielni Mieszkaniowej „Chemik”.

- Ja myślę, że jeżeli wśród społeczności spółdzielczej istnieje jakaś solidarność wzajemna, to ja mam nadzieję, że Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni podejmie decyzję przynajmniej częściowo korzystną dla tych osób poszkodowanych tymi wielkimi niedopłatami – podkreślił Dudek.

O tym czy dług wobec Spółdzielni z tytułu wysokich niedopłat za ogrzewanie w latach ubiegłych zostanie częściowo lub w całości umorzony zadecydują członkowie Spółdzielni 19 czerwca podczas Walnego Zebrania Członków Spółdzielni.

- Apeluję aby w Walnym Zebraniu Członków Spółdzielni wzięło udział jak najwięcej osób, ponieważ to tutaj zapadają kluczowe decyzje, które następnie są realizowane przez organa Spółdzielni – powiedział Wojciech Dudek, przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Chemik”.

Ewentualne wnioski w sprawie umorzenia przez Walnego Zgromadzenie Członków Spółdzielni, mieszkańcy mogą składać niepóźniej niż na 14 dni przed wyznaocznym na 16 czerwca terminem Walnego Zgromadzenia Członków Spółdzielni.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#3 Paweł 2017-05-28 20:26
Cytuję Henryk:
Nie i jeszcze raz NIE. Każdy powinien ponosić konsekwencje swojego postępowania. Wszystkich obowiązywały takie same zasady, ale niektórzy postanowili je zlekceważyć. Rachunki za CO zostały zapłacone z pieniędzy wpłacanych przez tych którzy zasad przestrzegali.
Lokatorzy którzy mają sprawy sądowe o nie zapłacone koszty ogrzewania są dłużnikami wobec tych którzy płacili.

O czym chłopie piszesz? Tu nie chodzi o osoby, które zostały przyłapane na zamienianiu kaloryferów w zimie, albo grzebaniu przy podzielnikach. System rozliczeń w "Chemiku" był po prostu zły i cierpieli na tym pojedynczy lokatorzy. Jeśli za kogoś płacisz to jedynie za poprzedni zarząd i radę nadzorczą, które nam ufundowały ten spektakl.
Cytować
 
 
#2 Henryk 2017-05-26 00:56
Nie i jeszcze raz NIE. Każdy powinien ponosić konsekwencje swojego postępowania. Wszystkich obowiązywały takie same zasady, ale niektórzy postanowili je zlekceważyć. Rachunki za CO zostały zapłacone z pieniędzy wpłacanych przez tych którzy zasad przestrzegali.
Lokatorzy którzy mają sprawy sądowe o nie zapłacone koszty ogrzewania są dłużnikami wobec tych którzy płacili.
Cytować
 
 
#1 Członek SM Chemik 2017-05-25 12:37
Artykuł jest napisany tendencyjnie. Stwierdzenie że ktoś będzie musiał za kogoś zapłacić jest nieprawdziwe i buduje tylko niezgodę między członkami spółdzielni. Uważam że należy wszystkie te długi za CO z poprzednich lat umorzyć w całości ze względu na to że będzie to korzystne dla całej spółdzielni czyli wszystkich członków spółdzielni i nikt za nikogo nie zapłaci. Sprawy sądowe o te niedopłaty są i tak przez SM Chemik przegrywane a my jako członkowie musimy płacić wszystkie koszty sądowe, za powołanie biegłych, zatrudnienie prawników itp. Są to wysokie koszty, które my wszyscy musimy płacić a długów tych i tak spółdzielnia nie odzyska gdyż regulamin wtedy obowiązujący był niezgodny z Prawem Energetycznym co orzeka Sąd. Należy wycofać wszystkie te sprawy sądowe o niedopłaty za CO z poprzednich lat. Nic na tych sprawach sądowych nie zyskamy a tylko jeszcze więcej zapłacimy. Trzeba to ludziom wytłumaczyć przed Walnym.
Cytować
 

Napisz komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police
Nr rejestru: 909

tel. 796 142 364

kontakt z redakcją